Wyposażenie domu

Wyposaż i ubezpiecz swój dom

Sprawdź jak potrzebny jest wybór odpowiednich kosmetyków dla naszej skóry

Część spośród nas poszukując odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem cery. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy niezmiernie ważną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy wybrać puder na wieczorowe wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany specyfik utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Dodatkowo, wskazane jest, żeby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dokładnie ukrywające wszelkie niedoskonałości, a także matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy potrzebowały osiągnąć efekt nieskazitelnej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w świetny sposób spowoduje, iż cera będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Bowiem w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie kosmetyki z twarzy po prostu spływają. Stąd, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, dobierać lekki podkład o niezwykle rzadkiej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, przekażemy kilka naszych wskazówek. Wiemy dobrze, iż wybór właściwego podkładu jest niezwykle ważny.

Część spośród nas wybierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najwłaściwiej jest dobrać podkład do typu skóry. Przykładem może być cera tłusta, do jakiej należy zastosować podkład nawilżający i równocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład posiadał dobrą konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani też za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, ponieważ te atrybuty są sprawą indywidualną. Namawiamy do profesjonalnego ocenienia typu skóry, bowiem z pewnością ułatwi to wybór wszelkich używanych kosmetyków.

Comments are currently closed.