Wyposażenie domu

Wyposaż i ubezpiecz swój dom

Gatunki lawet

W chwili gdy zostaje zniszczony jednoślad, znienacka brakuje nam opału, pojawiają się trudności z dotarciem do kresu, lub w najmniej wypatrywanej chwili przebija nam się guma, wówczas na każdorazowe awarie, które napotykają automobilistów, najlepsza jest różnego typu laweta. Przypominana laweta to nic innego jak duża przyczepa, której zastosowanie jest totalnie bezdyskusyjnie szerokie. Każda laweta przypuszczalnie może posłużyć jako płaszczyzna w pojeździe wyjątkowo do tego zrobionym bądź może stanowić dodatkową segmentem dołączonym do pojazdu. Pod względem realizacyjnym możemy rozróżnić takie oto typy lawet. Jednym z nich są rampy załadunkowe umieszczone na zawsze na wyróżnionym podwoziu pojazdu, wówczas służą do dowożenia aut personalskich lub ciężarowych.

Podobny gatunek lawety to powierzchnie załadunkowe kilku piętrowe, usługują do translokowania kilku aut personalnych lub towarowych na podobnej powierzchni. Bardzo znanymi lawetami są również rampy załadunkowe z wyciągarką, zwykle wykorzystywane przez pomoc przewozową do transportu aut z zniszczonym zawieszeniem, na potwierdzenie pojazdów popsutych w rezultacie incydentu.

Na regionalnych szosach często można zauważyć również lawety w formie rampy na dużej przyczepy, wykorzystuje się ją do holowania pojazdów osobowych bądź dostawczych. Taki rodzaj lawety prawdopodobnie może być konwojowany przez znaczną większość aut jednakowo z polskimi przepisami manewru drogowego.

Comments are currently closed.